Tunçmatik’ten büyük hedefler

Sektöre adım attığından beri güç elektroniği konusunda oldukça başarılı üretimlere imza atan Tunçmatik, endüstriyel akü alanında Exide ve Us Battery gibi uluslar arası markaların da Türkiye temsilciliğini yapmakta. Tunçmatik Elektrik Malzemeleri San. Ve Tic. A.Ş. Endüstriyel Akü Departman Müdürü Barbaros Kılıç, firmasının yakın gelecekteki projelerinden İSDER’in düzenlediği İş ve İstif Makinaları Kiralama Zirvesi’ne kadar geniş bir yelpazede önemli açıklamalar yaptı.

Tunçmatik’in, 1969 yılında, siyah beyaz televizyonlar için regülatör üretimi ile başlamış olduğu iş hayatına, bugün geldiği noktada güç elektroniği alanında UPS, Regülatör, akım koruma prizleri, akıllı telefon şarj cihazları gibi ürünlerin üretimleri ve son tüketiciye ulaştırılması noktalarında devam ettiğini belirten Kılıç, “Ayrıca endüstriyel akü alanında Exide ve Us Battery gibi iki büyük global markanın Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştirirken, Solar alanında da Güneş Enerji santrallerinin kurulup işletilmesi konusunda Türkiye’de lider firma olarak mühendislik hizmetleri vermekteyiz. Bugün Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali olan 8Mw Konya Kızören GES projesi, firmamız tarafından kurulmuş ve devreye alınmıştır. Tunçmatik, alanında Türkiye’nin öncü firması olmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında Tunçmatik’in gerçekleştireceği projelere de değinen Kılıç konu hakkında şunları dile getirdi: “2015 yılının sonuna yaklaştığımız şu dönemde 2016 yılı için, güç elektroniğinde kurumsal firmalarda ve teknoloji marketlerde daha agresif şekilde yer alıyor olacağımızı ve solar sistemler tarafında yine Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrallerini kuracağımızı söyleyebilirim. Profesyoneli olduğum Endüstriyel akü alanı için ise, son 5 yıldır sürekliliğini sağladığımız büyüme oranlarımızın üzerine koyarak, traksiyoner ve stasyoner alanda önemli projelere imza atmayı hedeflediğimizi dile getirebilirim”.

” İş ve İstif Makinaları Kiralama Zirvesi elit bir projeydi”

Özelikle sektörün önde gelenlerinin bir araya geldiği elit bir proje olduğunu açıkça söyleyebilirim. Son dönemlerde özellikle istifleme sektöründeki fuar ve organizasyonların, ziyaretçi yönünden sönüklüğünü ve katılımcılara geri dönüşleri noktasındaki verimsizliklerini düşündüğümüzde, bu zirve gerçekten oldukça kaliteli geçti demek doğru olacaktır. Her şeyden önce sektörün problemlerinin tartışıldığı, sektörün analizlerinin yapıldığı ve önemli yeni tanışmaların gerçekleştirildiği bir etkinlik olması, organizasyonu planlayanların tebrik edilmesini gerektiriyor.

Sektöre dair değerlendirmelerde de bulunan Kılıç “Özelikle 2015 yılının son ayını inceleyerek değerlendirme yaptığımızda, Kasım ayındaki seçim sonrasında 2016 yılının ilk ve ikinci çeyreğinin istifleme makine sektörü ve doğal olarak endüstriyel aküler açısından hareketli geçeceğini düşünmekteyim. 2015 yılında ertelenmek zorunda kalınan bir çok projenin seçim sonrasında yeninden gündeme geleceğini ve son 10 yılda yaşanan global krizlere rağmen sektörün büyüme oranlarını göz önünde bulundurduğumuzda geleceğe dönük karamsar bir yaklaşım sergilemenin yanlış olacağını söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Yorum Bırakın

X